• 1401/05/01 - 12:28
  • تعداد بازدید خبر : 139
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه

وضعیت کرونایی گیلان در حال وخیم شدن/ دو شهرستان قرمز و چهار شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند

سیر ابتلا و بستری کرونا در استان گیلان صعودی است و طبق آخرین رنگ‌بندی‌های کرونایی، دو شهرستان در وضعیت قرمز و پنج شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)، طی روزهای اخیر، روند ابتلاء و بستری بیماران کرونایی ها در استان گیلان شدت بیشتری به خود گرفته است.
خیز اخیر ویروس کووید 19 در استان و فزونی بستری‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا از مرز 230 بیمار در گیلان، نشان از تشکیل موج هفتم کرونا می‌دهد.
فردین مهرابیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده که طی شبانه‌روز گذشته، 82 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری‌شده‌اند. وی همچنین گفته است « حال 27 بیمار کرونایی در استان گیلان وخیم است.»
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان این را هم اضافه کرده که در شبانه‌روز گذشته، ۸۷ بیمار نیز بهبودیافته و از بیمارستان‌های استان مرخص شده‌اند.
بر اساس آخرین  آمار وضعیت کرونا در کشور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز از ۱۵ به ۵۷ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۳۵ به ۸۶ شهر افزایش‌یافته است.
همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد در کشور از ۲۰۸ به ۱۹۹ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۱۹۰ به ۱۰۶ شهر رسید.
در استان گیلان نیز شهرستان‌های لاهیجان و رودبار در وضعیت قرمز بیماری کرونا و شهرستانهای رشت، خمام، شفت، فومن و لنگرود در وضعیت نارنجی قرار دارند.
تالش در استان گیلان تنها شهرستان با وضعیت آبی است و مابقی شهرستان‌های استان نیز در وضعیت زرد این بیماری قرارگرفته‌اند.
رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، پرهیز از عادی انگاری و توجه به واکسیناسیون مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری از انتقال و ابتلاء به کرونا در کنار جدی گرفتن واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری است.
 
 
 
 
  • گروه خبری : رویدادها
  • کد خبر : 90843
کلمات کلیدی
مدیر سایت : فرشته جنگجو
خبرنگار

مدیر سایت : فرشته جنگجو

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1401/05/01 12:28