• 1401/08/12 - 12:31
  • تعداد بازدید خبر : 97
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

سیزدهم آبان، یادآور جوشش برخاسته از دانش و بینش مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار زمانه است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان، گفت: سیزدهم آبان، یادآور جوشش برخاسته از دانش و بینش مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار زمانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)، دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی فرارسیدن ۱۳آبان ماه و روز دانش‌آموز را گرامی داشت.
 
در متن پیام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است؛
 
سیزدهم آبان هرسال یادآور جوشش برخاسته از دانش و بینش مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار زمانه است که با روشنگری‌های مدبرانه و حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در۱۳ آبان ۱۳۴۳ در مدرسه فیضیه قم رقم خورد و در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی ماندگار شد.
 
شهادت جمعی از دانش‌آموزان در 13 آبان ماه سال 1357 در راه بیان خواسته‌های برحق ملت ایران  و به عجز کشاندن حکومت دست نشانده استبدادی و همچنین اقدام دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 با سلاح ایمان و بصیرت، همگی نشان از روحیه انقلابی فرهیختگان ایران اسلامی دارد.
امروز صاحبان اندیشه و خرد با تخصص همراه با تعهد و با روحیه انقلابی و  ولایت پذیری در حال  عبور از مرزهای دانش نوین بشری هستند که این مهم برای دشمنان کشور عزیز ایران قابل پذیرش نیست و باعث کینه‌توزی شدید آنان علیه جامعه دانش‌آموزی و دانشجویی کشور شده است.
امروز تکلیف سنگینی بر دوش اصحاب علم و دانش به‌ویژه دانشگاهیان و دانش‌آموزان ایران اسلامی می‌ باشد تا مسیر علم و اخلاق را توأمان با ایمان و اخلاص و در مسیر الهی در پیش بگیرند تا مبادا گزندی بر پیکره کشور عزیز ایران اسلامی وارد شود.
 
این‌جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای  ۱۳ آبان، روز دانش آموز  و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، توفیقات روزافزون را برای جامعه ایران اسلامی از خداوند منان آرزومندم.
 
دکتر حیدرعلی بالو
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان
 
منبع خبر:https://gums.ac.ir/ZDwx
 
 
 
 
  • گروه خبری : رویدادها
  • کد خبر : 95018
کلمات کلیدی
مدیر سایت : فرشته جنگجو
خبرنگار

مدیر سایت : فرشته جنگجو

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1401/08/12 12:31